uctovnictvoprevsetkych.sk

Koronavírus COVID19 - investovanie

#Koronavirus COVID19
Publikované: 22.3.2020

V tomto blogu by som si dovolil napísať niečo aj k investovaniu a k príležitostiam, ktoré nám táto situácia prináša.

Vzhľadom na to, ako dynamicky sa vyvíja situácia na finančných trhoch, čo je spôsobené šírením koronavírusu COVID-19, Vás chcem aj takouto formou informovať o aktuálnej situácii, čo robiť, resp. ako ďalej postupovať, pretože dnešný stav prináša aj investičné príležitosti, ktoré tu 13 rokov neboli. Vzniknuté udalosti prinášajú mnoho otázok, ako sa bude trh ďalej vyvíjať. Náš klient, Andrej Zareva, má v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti a môžem povedať, že k svojej práci pristupuje veľmi zodpovedne a má moju plnú dôveru, preto ho neváhajte kontaktovať s rôznymi otázkami.  

 

Nie je to prvý krát, kedy došlo na finančných trhoch k výrazným poklesom. Od roku 1928 svet zaznamenal 91 udalostí, ktoré otriasli finančnými trhmi. Niektoré viac iné zase menej, no faktom je, že vždy po týchto poklesoch sa trhy nielen vrátili späť na pôvodné hodnoty, ale dokonca narástli ešte viac. Priemerná doba " návratu " bola 14 mesiacov ( najkratšia 3 mesiace a najdlhšia 2,8 roka ). Opakovali sa 3 scenáre návratu.

 

  1. ​scenár "L " = ​po prudkom poklese pomalý a postupný návrat na pôvodné hodnoty
  2. scenár ​" V " = po prudkom poklese prudký nárast
  3. scenár ​​" U " ​= po prudkom poklese určitú dobu stagnácia potom prudký nárast

​Veríme tomu, že sa finančné trhy znovu zotavia tak, ako už 91-krát predtým. Nevieme však, ktorý z vyššie uvedených troch scenárov to bude.

A preto mám pre Vás 4 odporúčania, ktoré vedia ochrániť Vaše peniaze resp. využiť príležitosť na zhodnotenie Vašich peňazí:

 

  1. v prípade, že máte jednorazovú alebo pravidelnú investíciu a Vaša súčasná situácia Vám neumožňuje "lacný nákup" (doinvestovať za nižšie ceny), odporúčam Vám počkať, kým sa trh zotaví.
  2. v prípade, že máte finančné zdroje navyše (okrem rezervy vo výške 6 mesačných príjmov), odporúčam buď na určitú dobu zvýšiť mesačný vklad do pravidelných investícií resp. investovať častejšie, alebo väčší objem postupne doinvestovať po častiach. Akým spôsobom by to malo byť viem presnejšie poradiť, v tejto situácií, telefonicky.
  3. v prípade, že máte svoje voľné finančné zdroje (okrem spomínanej rezervy) na mieste, kde sa nezhodnocujú (napr. v banke na sporiacom účte), máte možnosť využiť veľmi dobrý čas na lacný nákup. V mnohých knihách alebo článkoch sa viete dočítať, že takto to robia najbohatší ľudia na svete.
  4. neodporúčam Vám v súčasnej situácii odpredávať investíciu, pretože by ste si tým zrealizovali nenávratnú stratu.

Andrej Zareva je Vám plne k dispozícii a pripravený na konzultácie k Vašim investíciám tak, aby sme ich dokázali ochrániť resp. pomohli využiť príležitosti, ktoré z toho vyplývajú.

Ak by ste mali záujem zainvestovať a zhodnotiť Vaše peniaze, tak pokojne odpíšte na tento e-mail s tým, že Vás obratom bude kontaktovať Andrej Zareva. Ako dlho bude súčasná situácia trvať nedokážeme odhadnúť. Každopádne situáciu budeme monitorovať a v prípade ďalších výraznejších zmien Vás budem opäť informovať.


© 2019-2020 uctovnictvoprevsetkych.sk všetky práva vyhradené | o tento web sa stará Powered by SYCOM Servers a domarstudio.sk